dijous, 18 de desembre del 2008
Problema num.17- Un dedicat a l'escola.

En una escola de 176 alumnes es gasta diàriament un litre de llet per cada 2 alumnes. Quina és la despesa al cap de l’any si suposem que hi ha 223 dies d’escola i el litre de llet val 1.50 euros?
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Noves tecnologies.
Aquest blog pretén crear una connexió directa amb els alumnes a través d'internet. Mitjançant aquesta página els/les alumnes de cinqué podran trobar un recull d'activitats que podran realitzar a casa i consultar quan els vinga en gana. Espere que us aprofite aquesta eina de treball.
Blog Archive
-
►
2013
(1)
- ► de novembre (1)
-
▼
2008
(22)
- ▼ de desembre (7)
- ► de novembre (5)
-
►
2007
(1)
- ► de novembre (1)
16 comentaris:
Hola, soc Pau Escrivà:
La despesa serà 29.436 Euros.
hola soc nuria
solucio:la despesa es d 29.436 euros a l'any.
Hola soc David i la solució és.
29436 és la depesa al cap de l'any.
Hola soc Laura !!
LA SOLUCIO ES :
la despesa serà 29.436 euros a l'any.
Adeuu BON NADAL !!
Hola soc Maecel i la solucio es:
Es gasten a l'any 29.436 euros.
Hola soc Lidia, la solucio es:
la despesa al cap de l'any es 29436 euros
Hola sóc Àlex i la solució és :
la despesa sera de 29.436 euros al cap de l´any
Hola soc Clara la solucio es:
La despesa es de 29.436 euros al cap de l'any.
BON NADAL
Hola sóc Joan i la solució és:
29436 euros és gasta l'escola a llarg del curs escolar
Hola sóc Quico, la solució és:
88 litres es consumeixen en un dia. 19.624 l. en un any i 29.436 €
Hola sóc Hèctor i la solució ès :
29436 euros
Hola soc Jesus la solucio es:
29.436 euros es gasten diariament.
Hola soc Maria la despesa al cap del any es 29.436€.
Hola, soc Sara.
La solucio, es:
24.436 euros gasten anualment per comprar la llet.
Hola sc Arnau i la solucio es:29.436€ gasten diariament
Hola sóc Arnau i la resposta és que gasten 29.436 € en tot el any, i no diàriament com he dit abans per equivocació. Jo ho he fet així: 176 xiquets, mig litre cada un, són 88, que per 1,5 euro cada litre fan 132, i multiplicat despres per 223 dies, fan els 29.436 €.
Publica un comentari a l'entrada
Nota: Només un membre d'aquest blog pot publicar entrades.